در این وبلاگ قصد داریم تا با تلنگری حقایق فراموش شده را یادآوری کنیم فقط همین!

معرفی مؤسسه امام هادی (علیه السلام)

نویسنده :
تاریخ:یکشنبه 15 آذر 1388-11:49 ب.ظ

معرفی مؤسسه

اهداف وانگیزه ها

بسم الله الرحمن الرحیم

مؤسسه امام هادی (علیه السلام) با هدف کمک به رفع کمبودهای فرهنگی و مذهبی، در بسیاری از نقاط مستضعف جامعه شیعه) بخصوص کشور افغانستان( در سال (1425 هـ.ق – 1377 هـ.ش) توسط حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای محقق غزنوی و تعدادی از عالمان دینی تأسیس گردید. با عنایات حضرت حق، در سالیانی که از تأسیس این موسسه می گذرد، توسعه بسیاری در فعالیت های مختلف این مرکز ایجاد شده که جای بسی خرسندی وتوجه را دارد. در زیر برخی از فعالیتها و توانمندی های مؤسسه امام هادی(ع) معرفی شده است:

الف) فعالیتهای خیریه عمرانی:

در راستای ایجاد مراکز فرهنگی در مناطق نیازمند کشور افغانستان، مؤسسه امام هادی(ع) توانسته است تاکنون 81 باب مسجد، 2 باب مدرسه علمیه ، 4 باب حسینیه، 1 باب کتابخانه و 1 باب دارالقرآن را، با مشارکت مردم مناطق مختلف به اتمام رسانده و در اختیار آنها قرار دهد. همچنین هزینه حفر 100 حلقه چاه آب شرب در مناطق آسیب دیده از خشکسالی های متوالی توسط این مؤسسه پرداخت شده است.


ب) ایتام و نیازمندان:

این مؤسسه از ابتدای تأسیس تا کنون به حول و قوه الهی توانسته است جمعیتی بالغ بر 709 نفر از ایتام را در قالب 335 خانوار نیازمند, تحت پوشش حمایت های مالی خود قرار دهد و ماهانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه زندگی به آنها پرداخت نماید.

ج) فعالیتهای فرهنگی:

1- بخش قرآنی:
برگزاری کلاسهای آموزش قرآن کریم در شهر های مختلف ایران و افغانستان ,همچنین توسعه کمّی و ارتقای کیفی این شبکه از طریق تجهیز، نظارت و برنامه ریزی کلاسها و نیز برگزاری سالانه مسابقات سراسری قرآن کریم با شرکت دانش آموزان کلاس های قرآنی مؤسسه، از نقاط مختلف کشور، همگی کلیات تلاشهای بخش قرآنی مؤسسه را تشکیل می دهند.2- بخش فرهنگی:
- تأسیس کتابخانه شیعی با مخزنی پر بار و پویا از عناوین مختلف کتاب در شهر کابل
- نشر ماهنامۀ فرهنگی هادی و نشریه داخلی مؤسسه (هفته نامه خبری نسیم)
- و فعالیتهای انتشاراتی با تهیه و تکثیر بسیاری جزوات احکام – اخلاق – عقاید و روخوانی قرآن کریم همگی ثمره تلاش های این بخش از مؤسسه امام هادی(ع) است.3- هادی فیلم:
مؤسسه فیلم سازی هادی فیلم، که با توجه به اهمیت عرصه رسانه در انتقال و تقویت فرهنگ، با رویکرد مذهبی تأسیس گردید و تاکنون تولید و تدوین آثار مستند, داستانی و برنامه های تلویزیونی را در کارنامه خود دارد.
4- سایت اینترنتی:
پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه امام هادی(ع) با هدف اولیه انعکاس فعالیتها و تلاشهای این مرکز بر روی شبکه جهانی وب راه اندازی شد و بحمدا... توانسته است تا کنون آلبوم جامعی از فعالیتهای گسترده مؤسسه امام هادی(ع) را در اختیار کاربران اینترنتی قرار دهد، بعلاوه بعنوان یک سایت مذهبی، مطالب پرباری از معارف مکتب اهل بیت (ع) و نیز جدید ترین اخبار دنیای اسلام را ارائه داده است.

5- روابط عمومی:
بخش روابط عمومی از یک سو ارتباطات و مراسم مناسبتها را هماهنگ می نماید و از سوی دیگر اهدای کتاب (اعم از قرآن، مفاتیح و تألیفات متفرقه مذهبی) به بخشهای آموزشی و مساجد و مراکز مختلف را بر عهده دارد.

موسسه امام هادی(علیه السلام)
www.imamhadi.com
آدرس:ایران-قم-خیابان ارم-کوچه 20-پلاک38
تلفن: 7745739-0251
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic